Náš Dačického dům
Představujeme kartu člena klubu přátel Dačického domu!
Rádi bychom široké veřejnosti představili projekty naší nadace. Podrobnosti o každém z níže zveřejněných projektů získáte kliknutím na název nebo obrázek projektu.
Představujeme kartu člena klubu přátel Dačického domu!
9.12.2020 si naše město připomíná jednu z nejdůležitějších událostí, která nastala před 25 lety a díky které je naše město právem posunuto mezi "světovou elitu"!
Archivní výzkum byl prezentován na výstavě Ať žije 1. republika v roce 2018 v Dačického domě.
Unikátní projekt opravy pozdně gotického domu v historickém centru Kutné Hory. V Dačického domě se prolíná moderní architektura s historickými částmi budovy. Uvnitř najdete interaktivní expozici, čekají na vás sezónní výstavy a edukační programy pro školy.
Nadace bude po celkové rekonstrukci Dačického domu hlavním garantem programových aktivit a provozovatelem centra.
Stálá expozice představuje vývoj sedleckého kláštera za 870 let a je instalována v prostorách tzv. opatské kaple a spojovací chodby v areálu společnosti Philip Morris ČR a.s.
Akce uspořádaná u příležitosti dokončení celkové obnovy vnějšího pláště chrámu. Konference se zúčastnili odborníci, kteří se na přípravě a realizaci této náročné obnovy podíleli.
Projekt Zmizelá Kutná Hora soustřeďuje zachovaný historický obrazový fond, jako jsou fotografie, reprodukce olejů, grafik a nástěnných maleb, které dokumentují zaniklou podobu města Kutná Hora, významných staveb, domů a ulic od 17. do 20. století.
Připomenout dlouhou cestu vedoucí k vyhlášení města Kutná Hora městskou památkovou rezervací v roce 1961 měl za cíl projekt, který byl realizován v roce 2011 a tvořil jednu z nejvýznamnějších společenských akcí města Kutné Hory i odborných aktivit Národního památkového ústavu.
Od roku 1995, kdy město Kutná Hora a katedrála v Sedlci byly zapsány na listinu světového dědictví UNESCO, probíhá postupná regenerace městského jádra a celková obnova památek. Cílem projektu bylo prohloubení znalosti dvou vybraných objektů a jejich zhodnocení na vědecké bázi.
Nadace v roce 2000 spolupořádala oslavy 700. Výročí vydání Královského horního práva a mincovní reformy Václava II. – Ius Regale Montanorum.
Hrádek – České muzeum stříbra a středověkého důlního díla – byl 13. Října 2003 místem konání semináře o řemeslné výrobě, opracování a pokrývání střech krytinami z přírodních materiálů. Jeho podtitul zněl došky, šindel, kámen a hlína, potažmo jíl.